Počasí Poděbrady: Co nás čeká?

Počasí Poděbrady

Aktuální teplota a podmínky

Poděbrady momentálně hlásí příjemné letní počasí. Teplota se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia, což vybízí k procházkám podél Labe nebo k posezení na zahrádce jedné z mnoha restaurací. Obloha je převážně jasná s mírným závojem oblačnosti, která nebrání slunečním paprskům prohřívat město. Fouká slabý vánek od západu, který přináší svěží vzduch a zpříjemňuje pobyt venku. Vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 50 %, což je ideální hodnota pro příjemné trávení času bez pocitu dusna.

Pro ty, kteří plánují delší pobyt venku, doporučujeme lehké letní oblečení a pokrývku hlavy jako ochranu před sluncem. Nezapomeňte na pitný režim, abyste se vyhnuli dehydrataci. Aktuální meteorologická situace slibuje ideální podmínky pro nejrůznější aktivity, ať už se chystáte na procházku, piknik, nebo sportovní vyžití. Užijte si krásný den v Poděbradech!

Denní předpověď: Slunečno nebo oblačno?

Poděbrady, město proslulé svými lázněmi a krásnou architekturou, se těší příjemnému středoevropskému klimatu. Počasí v Poděbradech je ale jako nálady počasí - proměnlivé. Denní předpověď je tak klíčová pro plánování výletů, procházek lázeňským parkem nebo třeba plavby po Labi.

Dnešní předpověď

Dnes se ráno probouzíme do Poděbrad zalitých sluncem. Teplota se bude pohybovat okolo příjemných 20 stupňů, ideální pro ranní běh podél řeky nebo prohlídku zámku. Odpoledne se ale začne zatahovat a na obloze se objeví mraky. Nezoufejte, déšť nehrozí, ale slunečník si pro jistotu přibalte. Večer se oblačnost protrhá a my se budeme moci kochat krásným západem slunce nad Poděbrady.

Nezapomeňte sledovat aktuální předpověď počasí, ať vás v Poděbradech nic nepřekvapí. Ať už bude slunečno nebo oblačno, užijte si krásný den v tomto malebném městě!

Teploty: Maxima a minima dne

Počasí v Poděbradech je známé svými příjemnými teplotami, zejména v letních měsících. Pro přesnější informace o teplotách v Poděbradech sledujte předpověď počasí. Denní maxima a minima se liší v závislosti na ročním období. V létě se teploty pohybují mezi 20 °C a 25 °C, ale mohou dosáhnout i 30 °C nebo více. Noci jsou obvykle chladnější s teplotami kolem 15 °C. Jaro a podzim přináší mírnější teploty s denními maximy mezi 10 °C a 18 °C. Noci jsou chladnější, s teplotami klesajícími k 5 °C nebo i níže. V zimě se teploty pohybují kolem bodu mrazu, s denními maximy mezi 0 °C a 5 °C a nočními minimy klesajícími pod -5 °C. Pro aktuální informace o teplotách v Poděbradech sledujte předpověď počasí z důvěryhodného zdroje.

Zdroj předpovědi Aktuální počasí Teplota (denní minimum/maximum) Srážky Vítr
CHMI
In-Meteo

Srážky: Déšť nebo sníh?

Poděbrady, malebné lázeňské město ležící na řece Labi, se pyšní příjemným mírným klimatem. Avšak i zde se počasí umí občas pořádně vybláznit. Jednou z otázek, která trápí nejednoho obyvatele Poděbrad, ale i turisty, je: Bude pršet, nebo sněžit?

Odpověď bohužel není vždy jednoznačná. Poděbrady leží v oblasti, kde se střetává oceánské a kontinentální klima. To znamená, že se zde můžeme setkat s deštěm v kterémkoli ročním období. Sněhové srážky jsou pravděpodobnější v zimních měsících, obvykle od prosince do února. Nicméně i během zimy se může stát, že teploty vystoupají nad nulu a sníh se změní v déšť.

Pro přesnější předpověď počasí pro Poděbrady doporučujeme sledovat webové stránky Českého hydrometeorologického ústavu nebo mobilní aplikace s předpovědí počasí. Tyto zdroje poskytují aktuální informace o srážkách, teplotě a dalších meteorologických jevech. Ať už vás v Poděbradech zastihne déšť, nebo sníh, nezapomeňte si s sebou zabalit vhodné oblečení a obuv.

Počasí v Poděbradech, to je jako na houpačce. Jeden den slunce a teplo, druhý den déšť a chlad. Ale i tak, ta krása lázeňského města a klid řeky Labe, to vše zažijete v jakémkoli počasí.

Eliška Dvorská

Vítr: Rychlost a směr

Vítr je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících počasí v Poděbradech i obecně. Jeho rychlost a směr určují, odkud k nám proudí vzduchové hmoty a s nimi i teplota, vlhkost a další meteorologické jevy. Silný vítr z východu může v zimě přinést mrazivý vzduch z Ruska a způsobit prudké ochlazení, zatímco teplý jihozápadní vítr v létě přináší horko a dusno. Rychlost větru se udává v metrech za sekundu (m/s) nebo v kilometrech za hodinu (km/h). Pro běžného člověka je důležitější vnímat vítr spíše podle Beaufortovy stupnice, která popisuje sílu větru od bezvětří po orkán. Směr větru se určuje podle světové strany, odkud vítr vane. V Poděbradech, které leží v Polabské nížině, převládají západní a severozápadní větry, které s sebou často přinášejí srážky z Atlantského oceánu. Naopak východní větry jsou zde vzácnější a obvykle přinášejí suché a stabilní počasí. Aktuální informace o rychlosti a směru větru v Poděbradech najdete na webových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu nebo v mobilních aplikacích o počasí.

Vlhkost a tlak vzduchu

Vlhkost a tlak vzduchu jsou dva důležité faktory, které ovlivňují počasí v Poděbradech i obecně. Vysoká vlhkost vzduchu znamená, že vzduch obsahuje hodně vodní páry. To může vést k dusnému a nepříjemnému pocitu, zvláště v horkých letních dnech. Naopak nízká vlhkost vzduchu může způsobovat vysušování sliznic a pokožky. V Poděbradech, které leží v Polabské nížině, bývá vlhkost vzduchu spíše vyšší, a to zejména v blízkosti řeky Labe.

Tlak vzduchu je síla, kterou působí atmosféra na zemský povrch. Vysoký tlak vzduchu obvykle přináší stabilní a slunečné počasí, zatímco nízký tlak vzduchu je spojen s proměnlivým počasím a srážkami. Změny tlaku vzduchu mohou ovlivňovat i naše zdraví, a to zejména osoby s nízkým krevním tlakem nebo s dýchacími potížemi. Pro aktuální informace o počasí v Poděbradech, včetně vlhkosti a tlaku vzduchu, doporučujeme sledovat webové stránky Českého hydrometeorologického ústavu nebo mobilní aplikace s předpovědí počasí.

Výhled na další dny

Počasí v Poděbradech v následujících dnech slibuje proměnlivý charakter. Očekáváme střídání slunečných a oblačných období s mírným větrem. Teploty se budou pohybovat v příjemném rozmezí, ideálním pro procházky lázeňským městem a jeho okolní přírodou.

V pátek se ráno probudíme do jasného dne, ale odpoledne se začne zatahovat a večer se mohou objevit přeháňky. Teploty dosáhnou příjemných 22 stupňů. Sobota přinese proměnlivou oblačnost s mírným deštěm a teplotami kolem 20 stupňů. Neděle se pak ukáže z té lepší stránky s delšími slunečnými intervaly a teplotami šplhajícími až k 23 stupňům.

I začátek příštího týdne bude v Poděbradech ve znamení příjemného letního počasí. Nezapomeňte proto na dostatečnou hydrataci a ochranu před sluncem, ať si pobyt v Poděbradech užijete naplno.

Doporučení: Deštník nebo sluneční brýle?

Počasí v Poděbradech je jako na houpačce. Jeden den svítí slunce a teploty šplhají nahoru, druhý den se zatáhne obloha a hrozí déšť. Co si tedy s sebou zabalit, když se chystáte do Poděbrad? Deštník nebo sluneční brýle? Odpověď je jednoduchá: obojí!

Předpověď počasí pro Poděbrady je sice užitečným pomocníkem, ale i ta se může mýlit. Proto je vždy lepší být připraven na obě varianty. Ranní mlha se může během dopoledne změnit v krásný slunečný den, ale stejně tak se může spustit prudký déšť.

Pokud se chystáte na procházku lázeňským parkem, deštník vás ochrání před případným deštěm a sluneční brýle vám zajistí komfortní pohled na krásně upravené záhony květin. V létě si nezapomeňte vzít i pokrývku hlavy, ať už klobouk nebo kšiltovku. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, nezapomeňte, že nejdůležitější je užít si pobyt v Poděbradech naplno, ať už prší nebo svítí slunce.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: počasí

Autor: Zuzana Křížová

Tagy: počasí poděbrady | počasí